foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kontakt :
Tel. +48 513 122 122
biuro@autostrefa.elblag.plFachowcy z Bosch Car Service wykonają serwisowanie klimatyzacji oraz ogrzewania w Twoim samochodzie, tak by w jego wnętrzu były zapewnione komfortowe warunki - bez pyłków i nieprzyjemnych zapachów.
- Opróźnienie systemu, uzupełnienie czynnika chłodniczego i oleju do smarowania sprężarki.
- Test szczelności.
- Test ciśnienia i działania systemu.
- Wymiana filtra kabinowego.

Dla zapewnienia komfortowych warunków podróży
Klimatyzacja stała się standardowym wyposażeniem we współczesnych samochodach. Wymaga ona regularnej konserwacji dla zapewnienia dużej żywotności. Jeśli klimatyzacja nie jest oczyszczana, to mogą się w niej rozwijać bakterie i grzyby, powodując powstanie nieprzyjemnego zapachu. Należy też uzupełniać występujące ubytki czynnika chłodniczego. Co więcej, osuszacz powinien być wymieniony najpóźniej po dwóch latach użytkowania. Fachowcy z Bosch Car Service przeprowadzają profesjonalne serwisowanie klimatyzacji wraz z jednoczesną kontrolą nagrzewnicy. Dzięki temu temperatura w samochodzie jest zawsze odpowiednia, bez względu na to, czy na zewnątrz jest mroźna zima, czy upalne lato.

Regularna obsługa jest niezbędna
Samochowy wyposażone w klimatyzację powinny co najmniej raz w roku odwiedzać specjalistyczny warsztat. I to nie tylko dlatego, że w normalnych warunkach system traci rocznie do 8% czynnika chłodniczego. Należy również sprawdzić stan istotnej, zużywającej się części systemu - osuszacza. Jest on odpowiedzialny za wchłanianie wilgoci z czynnika chłodniczego i zmniejszenie zużycia sprężarki. Podobnie jak filtr oleju silnikowego ma on ograniczoną żywotność. Najlepszym okresem dla serwisowania klimatyzacji jest wczesna wiosna - zanim zrobi się zbyt gorąco i pyłki zaczną negatywnie wpływać na alergików.

Ważne jest utrzymanie czystości
Zapachy klimatyzacji są powodowane przez bakterie i grzyby. Wyłączanie systemu pięć minut przed końcem podróży pomaga zatrzymać ich rozwój, ponieważ powietrze nie jest wtedy zasysane, co praktycznie uniemożliwia pozostawanie w układzie wilgoci. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzone przez nasz serwis czyszczenia klimatyzacji dla dokładnego wyeliminowania wszelkich bakterii i brudu. Dzięki temu nie wystąpią nieprzyjemne zapachy, a powietrze będzie dokładnie oczyszczone z pyłków – co jest istotne dla alergików.