foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kontakt :
Tel. +48 513 122 122
biuro@autostrefa.elblag.plGeometria kół pojazdu polega na ustawieniu kątów pracy kół do parametrów wyznaczonych przez producenta pojazdu. Parametry te ulegają zmianie na skutek normalnej eksploatacji samochodu (zużycie opon i zawieszenia). Gdy użytkujemy auto na drogach kiepskiej jakości, proces ten następuje w tempie przyspieszonym. Po wymianie elementów zawieszenia takich jak: końcówki drążków kierowniczych, wahacze lub ich części, amortyzatory, felgi należy koniecznie ustawić zbieżność lub geometrię kół.

Nieprawidłowo ustawiona geometria i zbieżności kół powoduje kilka negatywnych skutków:
- Równe ustawienie kierownicy
- Samoistne skręcanie
- Słaba przyczepność do drogi
- Nierównomierne zużycie opon

Bardzo ważnym czynnikiem przy tej operacji jest dokładny sprzęt i wykwalifikowany technik. Posiadamy najnowocześniejszy system pomiaru i obrazowania geometrii 3D firmy John Bean, a pracownicy dysponują odpowiednim doświadczeniem.

Po ustawieniu samochodu na stanowisku, mechanicy w pierwszej kolejności ręcznie sprawdzają sztywność zawieszenia w celu wykrycia potencjalnych luzów. Po pozytywnej weryfikacji na koła samochodu zostają zamocowane głowice pomiarowe i mechanicy wykonują potrzebne czynności do otrzymania pomiaru wstępnego. Następnie dokonują niezbędnych regulacji aby przywrócić ustawienie kół do wartości fabrycznych. Odpięcie głowic i wydrukowanie parametrów z wartościami przed oraz po regulacji kończy proces.