foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kontakt :
Tel. +48 513 122 122
biuro@autostrefa.elblag.plGeometria kół pojazdu polega na ustawieniu kątów pracy kół do parametrów wyznaczonych przez producenta pojazdu. Parametry te ulegają zmianie na skutek normalnej eksploatacji samochodu (zużycie opon i zawieszenia). Gdy użytkujemy auto na drogach kiepskiej jakości, proces ten następuje w tempie przyspieszonym. Po wymianie elementów zawieszenia takich jak: końcówki drążków kierowniczych, wahacze lub ich części, amortyzatory, felgi należy koniecznie ustawić zbieżność lub geometrię kół.

Nieprawidłowo ustawiona geometria i zbieżności kół powoduje kilka negatywnych skutków:
- Równe ustawienie kierownicy
- Samoistne skręcanie
- Słaba przyczepność do drogi
- Nierównomierne zużycie opon

Bardzo ważnym czynnikiem przy tej operacji jest dokładny sprzęt i wykwalifikowany technik. Posiadamy najnowocześniejszy system pomiaru i obrazowania geometrii 3D firmy John Bean, a pracownicy dysponują odpowiednim doświadczeniem.

Po ustawieniu samochodu na stanowisku, mechanicy w pierwszej kolejności ręcznie sprawdzają sztywność zawieszenia w celu wykrycia potencjalnych luzów. Po pozytywnej weryfikacji na koła samochodu zostają zamocowane głowice pomiarowe i mechanicy wykonują potrzebne czynności do otrzymania pomiaru wstępnego. Następnie dokonują niezbędnych regulacji aby przywrócić ustawienie kół do wartości fabrycznych. Odpięcie głowic i wydrukowanie parametrów z wartościami przed oraz po regulacji kończy proces.

Widzieć i być widzianym – to ważny aspekt bezpieczeństwa ruchu drogowego w każdej porze roku. Dlatego warto regularnie kontrolować światła w samochodzie w Bosch Car Service.
- Wymiana i naprawa podzespołów.
- Test oświetlenia z użyciem najnowocześniejszego wyposażenia warsztatowego.
- Najwyższej jakości żarówki Bosch.

Zadbaj o to, abyś był widoczny
Według przeprowadzanych testów więcej niż połowa samochodów na drodze ma wadliwie ustawione lub niewłaściwie działające światła. Najczęściej występuje niewłaściwe ustawienie świateł przednich i przeciwmgłowych. Źródłem problemu w parze z niewłaściwym ustawieniem granicy światła i cienia jest stosowanie niemarkowych żarówek, tak zwanych „no name”. Jeśli wykorzystuje się takie produkty, to same niedokładności produkcji prowadzą do niewłaściwego rozkładu światła. To duże ryzyko, gdyż niesprawne lub źle ustawione światła stwarzają zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Dlatego zalecamy coroczne wykonywanie testu świateł i widoczności w Bosch Car Service.

Widzieć i być widzianym
Czy zwróciłeś uwagę, że dobra widoczność jest istotna podczas jazdy? Równie ważnym jest aby być dobrze widzianym przez innych. Jeśli światła hamowania nie działają prawidłowo, kolizja z pojazdem jadącym z tyłu staje się praktycznie nieunikniona. Tak samo ważne jest prawidłowe działanie kierunkowskazów. Zmieniające się warunki pogodowe – mróz, upał i brud – dają się w znaki wycieraczkom. Dlatego należy regularnie wymieniać wycieraczki i kontrolować działanie świateł w samochodzie.

Jeśli mechanika w Twoim samochodzie sprawia problemy, to fachowcy z Bosch Car Service chętnie podejmą się wyzwania i doprowadzą Twój samochód do pełnej sprawności – z wykorzystaniem najnowocześniejszej techniki diagnostycznej i oryginalnych części zamiennych.
- Części zamienne o jakości wyposażenia oryginalnego OEM.
- Najnowocześniejsza technika diagnostyczna.
- Wykwalifikowany personel i dostęp do instrukcji napraw.

Jeśli podzespoły mechaniczne w Twoim samochodzie sprawiają problemy, to możesz polegać na naszych profesjonalnie przeszkolonych fachowcach, którzy usprawnią i wykonają serwisowanie wszystkich zespołów pojazdu – od układu wydechowego aż po rozrząd. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wykorzystaniu najnowszego wyposażenia diagnostycznego i dostępowi do instrukcji napraw, wszelkie naprawy są szybkie i profesjonalne. Bosch Car Service przy każdej naprawie wykorzystuje części o jakości wyposażenia oryginalnego.

Szyby w samochodzie mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nawet najmniejsze uszkodzenie może stać się przyczyną poważnych problemów. Dodatkowo, podczas kontroli drogowej trzeba się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego. Dlatego należy bezzwłocznie dokonać naprawy szyby – najlepiej u naszych fachowców. Jeśli będzie to konieczne, to profesjonalnie zamontujemy nową szybę.
- Szybka i profesjonalna naprawa pęknięć od kamyków.
- Profesjonalna wymiana szyby.

Nie warto zwlekać
Niewielkie pęknięcie w Twojej szybie przedniej może być bezproblemowo naprawione. Ale jeśli będziesz zwlekać, to drgania szybko powiększą małe pęknięcie w bardzo duże. Wówczas jedyną możliwością jest już droższa i zajmująca czas wymiana kompletnej szyby przedniej.

Naprawa czy wymiana?
Naprawa szyby uszkodzonej w wyniku uderzenia kamykiem jest możliwa, jednak istnieją pewne ograniczenia natury prawnej i technicznej. Uszkodzona tylna lub boczna szyba musi zawsze być wymieniona, podczas gdy przednia może być naprawiona z użyciem specjalnej syntetycznej żywicy. Muszą być jednak spełnione 3 istotne warunki – uszkodzony obszar nie może być większy niż średnica 2-złotowej monety, odstęp od krawędzi szyby musi być większy niż 10 cm, a uszkodzenie nie może znajdować się w polu widzenia kierowcy.

Od szyby samochodowej zależy bezpieczeństwo
Warto wiedzieć: każda szyba w samochodzie wpływa na bezpieczeństwo – jej sztywność decyduje o zachowaniu się całej karoserii. Szyby decydują też o bezpieczeństwie pasażerów – przykładowo szyba przednia podczas wypadku musi zapewnić podparcie dla poduszki powietrznej. Jeśli jest pęknięta, to nie wytrzyma ciśnienia nacisku poduszki i pęknie. Wówczas poduszka nie zadziała prawidłowo, a pasażer odniesie poważne obrażenia.