foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kontakt :
Tel. +48 513 122 122
biuro@autostrefa.elblag.plGuma opony starzeje się nawet wtedy, jeśli samochód nie jest użytkowany. Dlatego powinieneś zmieniać opony najpóźniej po 10 latach, nawet jeśli bieżnik nie jest jeszcze zużyty. Wiek opony można sprawdzić za pomocą 4-cyfrowego kodu na boku opony. Dwie ostatnie cyfry są jednocześnie dwoma ostatnimi cyframi roku produkcji, a dwie pierwsze – kolejnym tygodniem danego roku. Przykładowo 2605 oznacza 26 tydzień 2005 roku.
Opony letnie powinny mieć zgodnie z prawem bieżnik o wysokości minimum 1,6 mm. Zalecamy jednak wymianę opon już wtedy, gdy bieżnik ma wysokość 3 mm w wypadku opon letnich lub 4 mm w zimowych.
Można w wypadku opon kierować się zasadą 4 x 4 x 4 – używaj tylko opon o bieżniku co najmniej 4 mm, wszystkich tego samego typu, nie starszych niż 4 lata.

Jak dobrać odpowiednią oponę ?
Skorzystaj z porad naszego doradcy serwisowego - doradzi on właściwy wybór opon przeznaczonych do twojego pojazdu, jego przeznaczenia, charakterystyki twojego sposobu jeżdżenia oraz możliwości finansowych.
Jeżeli chcesz samemu dokonać wyboru opon, to poszukaj wskazówek od producenta. W instrukcji pojazdu z reguły znajduje się rozdział ze specyfikacją opon do danego auta. Następny sposób to odszukanie rozmiaru opon na klapce wlewu od paliwa. W niektórych samochodach informacja ta znajduje się na progu drzwi od strony kierowcy lub na słupku za kierowcą. Niekiedy informacja o rozmiarze jest umieszczana na wewnętrznej części drzwi od strony kierowcy. Ewentualnie przyjrzyj się kołom swojego auta. Na ich boku powinieneś znaleźć ciąg symboli i znaków, który powinien wyglądać tak: 205/55R16 91H lub 195/65R15 91T (to są oczywiście przykłady).